podróżowanie kamperem

Podróż kamperem – idealny pomysł na wakacje!

podróżowanie kamperem

Podróż kamperem – idealny pomysł na wakacje!

Wysokie ceny biletów samolotowych i pociągowych, przepełnione hotele oraz tłumy w najbardziej popularnych lokalizacjach turystycznych, skutecznie zniechęca coraz więcej osób do tradycyjnego podróżowania. Dużą popularność zyskują za to podróże kamperem, które pozwalają na dużą elastyczność, swobodę i komfort podróżujących. Wycieczka kamperem to także okazja do odwiedzenia mniej obleganych miejsc oraz przeżycia niezapomnianych przygód.

Zalety podróżowania kamperem

Największą zaletą wyprawy kamperem jest poczucie niezależności oraz możliwość przeżycia niezapomnianej przygody. Podróżując w ten sposób, możemy uniknąć wielu ograniczeń, które zwykle są związane z tradycyjnymi wycieczkami. Przede wszystkim posiadając własną bazę noclegową oraz gastronomiczną, nie jesteśmy zależni od wolnych miejsc w hotelach, a także nie musimy podejmować decyzji o terminach i długości pobytów w danym miejscu z dużym wyprzedzeniem. Jeżeli podoba nam się miejsce, które mijamy przejazdem, możemy po prostu zostać w nim na dłużej.

Kamper jest świetnym pomysłem na rodzinne podróżowanie. Spędzanie czasu w niewielkiej przestrzeni jest dobrą okazją do poświęcenia czasu najbliższym, a także wspólnej nauki kompromisów i zrozumienia drugiej osoby. Dodatkowym atutem jest duża ładowność kampera, która pozwala na zabranie stosunkowo pokaźnego bagażu. Może okazać się to szczególnym atutem dla rodzin z małymi dziećmi. W przeciwieństwie do przemieszczania się w zatłoczonych środkach transportu z obcymi podróżowanie w gronie przyjaciół lub rodziny sprawia, że nawet długie trasy mogą odbywać się w wesołej i komfortowej atmosferze.

Zakup czy wynajem?

Przed zakupem kampera warto upewnić się, czy ten sposób podróżowania na pewno nam odpowiada. Jest to znaczny wydatek, a zakupiony kamper nieużywany przez większą część roku może generować więcej kosztów niż korzyści. Warto zatem przemyśleć, jak często będzie używany nasz kamper oraz czy jesteśmy przygotowani na jego odpowiednie przechowywanie i regularny serwis.

Dobrym rozwiązaniem, może okazać się wynajem kampera. Dzięki temu pozbywamy się obowiązku dbania o pojazd przez resztę roku oraz jego regularnego serwisowania. Wynajmując kampery możemy korzystać z różnych pojazdów, w różnych okolicznościach. Inny pojazd sprawdzi się bowiem w trakcie romantycznego wyjazdu we dwoje, a inny na wyjeździe z większą grupą przyjaciół.