kamper

Ile kosztuje wynajem kampera?

kamper

Ile kosztuje wynajem kampera?

Kamper stanowi wyjątkowo kuszącą formę podróżowania i zwiedzania świata. Nie trudno zgadnąć, że w obecnej rzeczywistości, gdy otaczają nas różne ograniczenia to właśnie samochody campingowe zdecydowanie zyskały na popularności. Jednak powracający pytaniem jest to, czy takie auto warto kupić, czy może lepszą opcją będzie wypożyczenie? Jakie są więc koszty wynajęcia kampera i od czego dokładnie zależą?

Co wpływa na koszt wynajęcia kampera?

Wynajem kampera to nie tylko koszt za dobę, ale również inne opłaty, z którymi powinniśmy się liczyć decydując się na takie rozwiązanie. Warto dokładnie sprawdzić, jakie warunki oferuje firma, od której chcemy wypożyczyć pojazd i mieć pewność, że nic nie umknęło nasze uwadze. To ile zapłacimy będzie zależało od tego, jakie wyposażenie ma samochód, w jaki okresie chcemy wyjechać (czy np. jest to czas, gdy cieszą się one największym zainteresowaniem) oraz od tego na jak długo go wynajmujemy.

Co istotne ceny wynajmu będą różne w czasie, gdy są one najpopularniejsze, czyli latem i w okolicach długich weekendów, oraz w czasie jesieni i zimy, gdy zainteresowanie jest ograniczone. Zwykle w sezonie niskiego zainteresowania ceny rozpoczynają się od około 120 zł za dobę, jednak w sezonie o wysokim zainteresowaniu mogą być kilkukrotnie wyższe i sięgać np. 800 zł za dobę.

Opłaty dodatkowe związane z wynajęciem kampera

Warto zwrócić uwagę, czy w cenniku znajduje się cena netto czy brutto. W przypadku tej pierwszej konieczne będzie jeszcze doliczenie 23% vat. Poza opłatą dobową konieczne jest jeszcze wliczenie kaucji, która może wynosić 3-5 tys. zł. Kolejnym kosztem jest opłata serwisowa, czyli działania, które pozwalają na przygotowanie pojazdu, może tu się zaliczać np. zakup butli gazowej i sprawdzenie stanu technicznego. Tutaj oczywiście musimy liczyć się z dodatkową opłatą kilkuset złotych (150-350). Dodatkowo w różnych wypożyczalniach funkcjonują opłaty za wypożyczenie wyposażenia, takiego jak pościel, krzesła ogrodowe, leżaki, stoliki, nawigacja czy wyposażenie kuchni. W tym wypadku ceny mogą być bardzo urozmaicone.